7 Şubat 2012 Salı

KAHKAHANIN FİZYOLOJİK VE PİSİKOLOJİK ETKİLERİ

İstekle yapılan grup Kahkaha Egzersizlerinin  vucut ve ruhumuzda yaptığı etkiler
Anti stres Daha fazla oksijen nedeni ile stres seviyemiz düşmektedir.
Kendini iyi hissetmeni sağlayan horman Egzersizler vucudumuzun endorfin salgılamasına neden olmaktadır. ( Mutluluk hissi verir. )
Bağışıklık sistemi :Kahkaha Yogası immunoglobulin A seviyesini vucutta yükseltmektedir. Ve sonucunda mikroplarla, enfeksiyonla ve kanser ile savaşarak vucudumuzu korumaktadır.
Oksijen ve Egzersizler : Bir dakikalık kahkaha ( diafram kullanarak ) 10 dakikalık koşmaya eş değerdedir.
Dolaşım sistemini hızlandırır ve dengeler : Kahkaha egzersizleri ile iç organlarımıza masaj yapmış oluruz  bu da tüm dolaşım sistemimizi hızlandırır..
Duygusal Zeka : Kahkaha ile çocukluğumuza  geri dönüyoruz. Ve o ruh haline dönünce çocuksu dünyamıza kavuşuyoruz..Daha mutlu ve enerjik.
Ruhsal rahatlama ve deşarj olma: Kahkaha egzersizleri içimize atmış olduğumuz, bastırdığımız duygularımızı dışarıya vurulmasını sonucunda da rahatlamamızı sağlamaktadır.
Sosyal bağların kuvvetlenmesi :Kahkaha klüplerindeki kişilerin birliktelikleri daha sonra sosyal hayatta da devam etmektedir.
Eser Mutlu

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

HAYATINIZDAN  KAHKAHANIZ EKSİK OLMASIN.. TÜM SIKINTILARINIZDA, DERİİİİN NEFESLER ALARAK MIŞ GİBİ DE OLSA KAHKAHA ATMAYI DENEYİN NETİCE S...