27 Mart 2012 Salı

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİNDE ÖĞRENCİLERLE KAHKAHA YOGASI..

ÖĞRENCİLERE SINAVLARDAN ÖNCE STRESİN AZALMASI, ENDORFİN SALGILANMASI, ENERJİNİN VE MOTİVASYONUN DESTEKLENMESİ İÇİN
KAHKAHA YOGASI...Anti stres Daha fazla oksijen nedeni ile stres seviyemiz düşmektedir.
Kendini iyi hissetmeyi sağlayan horman Egzersizler vucudumuzun endorfin salgılamasına neden olmaktadır. ( Mutluluk hissi verir. )
Bağışıklık sistemi :Kahkaha Yogası immunoglobulin A seviyesini vucutta yükseltmektedir. Ve sonucunda mikroplarla, enfeksiyonla ve kanser ile savaşarak vucudumuzu korumaktadır.
Oksijen ve Egzersizler : Bir dakikalık kahkaha ( diafram kullanarak ) 10 dakikalık koşmaya eş değerdedir.
Dolaşım sistemini hızlandırır ve dengeler : Kahkaha egzersizleri ile iç organlarımıza masaj yapmış oluruz bu da tüm dolaşım sistemimizi hızlandırır..
Duygusal Zeka : Kahkaha ile çocukluğumuza geri dönüyoruz. Ve o ruh haline dönünce çocuksu dünyamıza kavuşuyoruz..Daha mutlu ve enerjik.
Ruhsal rahatlama ve deşarj olma: Kahkaha egzersizleri içimize atmış olduğumuz, bastırdığımız duygularımızı dışarıya vurulmasını sonucunda da rahatlamamızı sağlamaktadır.
Sosyal bağların kuvvetlenmesi :Grup olarak birlikte kahkaha atan kişiler  daha sonra sosyal hayatta da iletişimlerine devam etmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

KAHKAHA YOGASI FAYDALARI İLE EŞSİZ BİR TEKNİKTİR.UYGULAYICI OLMAK VEYA EĞİTMEN OLMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ EĞİTİM TAKVİMİMİZE GÖRE HANGİ SERTİF...